Legenda


Hodnocení

Hodnocení producenta se zobrazuje v sekci producenti a v detailu každého beatu. Tato hodnota udává průměrné hodnocení beats na prodej, daného producenta (nezapočítává se hodnocení z freebeats). Způsob bodování 0=nejhorší, 5=nejlepší.


Neaktivní hodnocení producenta se zobrazuje v sekci producenti a v detailu každého beatu. Neaktivní hodnocení má producent, jenž vyprodal všechny své beats a v sekci freebeats poskytuje jeden, nebo více freebeats ke stažení. Tato hodnota se rovněž zobrazí u nově příchozího producenta, který již vložil své "beats na prodej" a současně je ještě nikdo nehodnotil.

Producent který vyprodá všechny své beats a v sekci freebeats nemá žádný beat, dočasně zmizí z webu.


Hodnocení beatu se zobrazuje v náhledech i v detailech beatů. Hodnota měří průměrné hodnocení daného beatu a počet registrovaných klientů, kteří dali svůj hlas. Způsob bodování 0=nejhorší, 5=nejlepší.
Exkluzivní instrumentální produkce ( EIP)
EIP je prodávána výhradně jednomu klientovi a je označena zeleným tlačítkem. Jestliže je EIP rezervována (čili některým z uživatelů objednána), změní se přehrávací tlačítko na červenou barvu. Klient, který takovou produkci objednal, obdrží email s potřebnými informacemi o ceně, termínu splatnosti, apod.

Pokud je EIP rezervována a projeví o ni zájem další klient, ocitne se v pomyslné frontě a v případě že klient před ním neuhradí částku do termínu splatnosti, nebo objednávku stornuje, připadne následujícímu klientovi v řadě.
Pokud není částka uhrazena a vyprší doba splatnosti, je objednávka stornována a u EIP se navrátí zelená barva tlačítka.

EIP může být využívána pro komerční alba, kompilace, počítačové hry, filmové snímky, reklamy, ... kamkoliv chcete. Po zakoupení EIP se stáváte jeho vlastníkem, tudíž veškeré další zisky z jeho užití náleží pouze Vám. Rap Beats Vám garantuje licenci na veškerá práva pro komerční využití.
Všechna zakoupená instrumentální díla musí obsahovat informaci kdo je autorem hudebního podkladu, např.: "Produkce: <jméno producenta>".

Pokud je v detailu EIP označení "custom work", znamená to, že po dohodě lze drobnými úpravami hudební produkci přizpůsobit (např. podle nahrávky Vašeho textu). Exkluzivitou instrumentální produkce je zajištěna maximální snaha o splnění přání klienta.
Ne-exkluzivní instrumentální produkce ( NEIP)
V případě zakoupení licence na použití NEIP, zůstává hudební produkce stále ve vlastnictví Rap Beats. V licenci Vám garantujeme práva na použití NEIP jako propagaci vaší muzikální tvorby v rádiích, televizi, reklamách, na internetu, koncertech, nebo na vašich demo snímcích. Komerční využití na album, singl, kompilaci atd. je možné až po zakoupení exkluzivní licence (viz. EIP).
Freebeats licence ( IPZ)
Conditions

Možnost dílo upravovat

Licence s tímto symbolem opravňuje uživatele k pozměňování či doplňování díla. Umožňuje také celé licencované dílo nebo jeho část zpracovat s jiným dílem.

Portál RapBeats.cz povoluje uživatelům tyto úpravy:
Nahrávání a mix hlasové stopy s použitím hudebního podkladu ze sekce freebeats. Jakékoli jiné úpravy, jsou možné pouze se souhlasem RapBeats.cz
Conditions

Uveďte autora

Společný prvek pro všechny licence. Kdykoliv licencovaného dílo nebo jeho úpravu šíříte, je nutno uvést údaje o autorovi a dílu, a to způsobem, jaký autor stanovil.

Freebeats, které jsou ke stažení zdarma v sekci "freebeats" jsou určeny pro volné nekomerční použití a jsou označovány přehrávacím tlačítkem bílé barvy. Freebeats mohou být volně veřejně vystavovány a použity pro nahrávání hlasu pouze v případě, je-li u nich uvedena informace o jménu původního autora (producenta Rap Beats) a webu poskytovatele (www.rapbeats.cz).

Pokud šíříte upravené dílo, je třeba také uvést způsob jakým jste dílo upravili.
Conditions

Neužívejte dílo komerčně

Portál RapBeats.cz umožňuje nakládat s hudebním podkladem "zdarma ke stažení" pouze pro nekomerční účely. Tím se rozumí, že při šíření díla vám nesmí plynout žádný finanční zisk. Za nekomerční využití se považuje výměna díla za jiné (např. prostřednictvím výměnných sítí).

Nahrávky mohou být použity komerčně pouze po zaplacení rozšířené licence. V případě zájmu o tuto licenci nás prosím kontaktujte.
Všeobecné informace – týká se všech produkcí ( )
Instrumentální díla serveru Rap Beats, nesmí být prezentována jako díla jiných producentů, než od kterých byla získána (odkoupena, nebo stažena). Uvedené ceny jsou konečné, Rap Beats není plátce DPH. V případě jakýchkoliv dotazů nás prosím kontaktujte.
BPM - Beats per Minute
BPM je zkratkou beats per minute (údery za minutu) a označuje exaktně rychlost hudební skladby. Úderem se rozumí čtvrťová nota, BPM je tedy počet čtvrťových not za minutu), Např. 60 BPM odpovídá jednomu úderu za vteřinu.
Custom Work - dodatečné úpravy hudebního podkladu zdarma
Ve všech případech objednání (exkluzivní i neexkluzivní produkce), dostává klient po uhrazení dané částky na náš účet, instrumentální produkci na CD, nebo DVD. Produkce je na hudebním nosiči ve formátu WAV, s plným masteringem (44100Hz, 16bit).

Mimo jiné, jsme schopni dosáhnout kvality až 96000Hz. Tato možnost se týká výhradně služby Beat na zakázku. Instrumentální produkce v sekci Beats na prodej se řádově dodává ve standardní CD kvalitě (44100Hz, 16bit).

Pokud je při koupi u beatu uvedena položka: Custom Work: ANO, jedná se o beat, který lze na přání klienta ještě operativně upravovat. Klient si může zažádat o posunutí refrénu, nebo prodloužení stop hned po dodání, emailem, po icq (446358788), nebo telefonicky. Dále je také možné doupravit hudební produkci po nahrání hlasové stopy, podle které ji dokážeme dále upravovat. Je proto nutné zaslání i dané hlasové stopy (zpěv, rap) pro lepší orientaci.

Úpravy se týkají výhradně beatů, u kterých je uvedena položka Custom Work: ANO, nejedná se o mix ani master hlasových stop (rap, zpěv) zaslaných uživatelem, s instrumentální produkcí. Takový mix nespadá do výhod Custom Work, ale je možné ho dohodnout dodatečně. Cena se pohybuje dle náročnosti a délky upravovaných hlasových pasáží. Na Vaše případné dotazy rádi odpovíme.1. Dodatečné úpravy ZDARMA jsou vyznačeny v detailu beatu jako "Custom Work: ANO". V případě "Custom Work: NE" nás prosím dle potřeby dodatečné úpravy předem kontaktujte.
2. Po objednání a zaplacení beatu, Vám odešleme standardní verzi podkladu v obecně respektovaném formátu průběhu skladby (nejčastěji: nájezd - refren (2sloky) - rap1 (4sloky) - refren (2sloky) - rap2 (4sloky) - refren (2sloky) - dojezd).
3. Nahrajete si svůj rap/zpěv ve studiu.
4. Dodáte k nám Vaši accapellu, čili hlasovou stopu (v rámci Custom Work s ní nebudeme provádět žádné mastering operace, je určena k lepší orientaci pro úpravy beatu).
5. Dodatečná úprava beatu dle Vašeho přání. Možnost prodloužit, zkrátit, vytvořit prázdné místa bez beatu, breakbeats, pro lepší optimalizaci a zdůraznění textu vašeho songu. V určitých případech lze zaměnit nástroje, bubny, efekty, dle hlasu a kompozice skladby v souvislosti se zaslanou accapellou.
6. Hotový beat Vám zašleme na CD/DVD, případně jako link ke stažení na Váš email.
Mastering
Pod mastering lze zařadit tyto operace:

1. Dynamické úpravy - kompresor, limitace špiček, maximalizace
2. Ekvalizační úpravy - vyvážení zvukového spektra ekvalizérem, FFT filtrem, dynamickým ekvalizérem nebo multipásmovým kompresorem
3. Čištění nahrávky - odstranění různých nežádoucích ruchů, šumů, lupanců, apod.
4. Kontrola stereobáze a její případné úpravy (rozšíření sterea, opravy umístění středu báze, fázová korelace...)
5. Speciální operace - prostorové úpravy, reverb, simulace analogového pásu, praskání gramofonu atd. dle požadavků zákazníka
6. Seřazení jednotlivých tracků, pauzy, fade, kontrola průměrných hlasitostí, vytvoření PQ kódů
7. Vypálení masteru CD-audio nebo DVD-audio, případně vytvoření image souboru pro vypálení
 

Login:
Heslo:
Přihlašovat automaticky
 
autor:
druh:
styl:
cw:
bpm:  od do
cena: od do
řadit dle:
 
Nejvíce vložených beats:
  • 1. Faiby (115 beats)
  • 2. Sasa (6 beats)
  • 3. Sinuz (6 beats)
  • 4. eMeReS (6 beats)
  • 5. KennyRough (2 beats)
Nejlepší producenti:
  • 1. Faiby (3.9/823x)