Novinky

NEWS IMG Dj Lowa na Rooftopu!
Ostravský Dj Lowa je přední český party dj, ale také nejúspěšnější dj tanečních battlů. Už proto nemůže chybět 25. července 2009 v Liberci, kde se tanečníci budou muset poprat s jeho peckami v hip hop all styles a break dance battlu. To vše v rámci Babylon Rooftop Party na střeše Centra Babylon. Program začíná již od 13:00, tak se přijďte podívat na taneční battly!!!!
V následujícím rozhovoru Dj Lowa odhalí svou taneční minulost, přiblíží zákulisí IDA a také hraní na street dance battlech. Čekuj

V hiphopové a taneční komunitě asi není nikdo, kdo by neznal DJe Lowu. Přesto, kdyby ses měl sám popsat, co bys o sobě řekl?
Tak jako první věc, že docela nerad mluvím sám o sobě. Ale z toho, co by vás mohlo zajímat, bych řekl, že k tancování jsem se dostal někdy v roce 97. Tancoval jsem s klukama z Offside Breakers Havířov, což byla v té době docela úspěšná breaková crew, dokonce mám doma i nějaké medaile a diplomy z mistrovství republiky a světa v electric boogie a hiphopu z té doby. V roce 2003 jsem se zamiloval do Djingu a pomalu si nakoupil techniku a začal trénovat. Nejvíce mě bavilo dělat triky jako scratche, beat jugglingy atd. Je pravdou, že tam těch úspěchů mám o něco více. A postupem času, kdy se u nás začali rozjíždět taneční battly, po vzoru filmů jako You got served, jsem začal hrávat akce pro tanečníky. Jinak dělám spoustu i jiných věcí, pracuji jako moderátor v tanečním rádiu, pořádám mejdany, spolupracuji i s nějakými agenturami na jejich vystoupeních. A pokud znáte MC Headdyho z dnes už neexistující kapely De Fuck To, tak s ním jezdím jako koncertní dj. Ale je fajn, že dělám pořád to, co mě baví.

V posledních třech letech ses třikrát stal česko-slovenským IDA šampiónem. Kterého vítězství si nejvíce ceníš?
Ono těch titulů mám daleko více, ale řekl bych, že nejvíce se třepu na nějaký mezinárodní úspěch a snad ještě stihnu nějaký ukořistit. Tudíž doufám, že to nej vítěztví ještě příjde.

Jak vlastně taková soutěž probíhá?
Je to docela psycho, většinou musíš mít nachystáno sedm setů, jeden tří minutový a 6 po minutě a půl, ale v djingu není čas na improvizaci, všechno musíš mít nadrceno z domu. A takových sedm setů se v mém případě vymýšlí asi půl roku. Musíš si najít dobrou hudbu, zeditovat jí, vymyslet jaké triky s ní uděláš, pak tomu setu dát nějakou hlavu a patu a taky se snažím, aby každý ten set gradoval. Pak přijdeš na soutěž, kde pravidla jsou obdobná jako u tancovaní - ukážeš tříminutové demo, udělá pořadí a postupuješ v pavoukem jednotlivými battly 1 vs 1. Vždy máš 2 vstupy po minutě a půl. Hodnotí se spoustu věcí, skills, celkový dojem, melodičnost, obtížnost triků, koncept toho setu atd.

A tvůj deejayský vzor?
Mám pár frajerů, kteří mě, tím co umí, docela zabíjí. Jsou to jména jako DJ E-emerge (USA), Craze (USA), A-track (Kanye West, USA), Rafik (Ge), Fly (Fra), Mix Master Mike (Beastie Boys, USA), Netik (Fra), Netik (Fra) nebo třeba také super dj crew z Francie C2C a samozřejmě Q-Bert.
Docela často a s velkým úspěchem hráváš na tanečních battlech.

Co tě na těchto akcích nejvíc baví?
Baví mě hlavně atmosféra. Když jsem byl někdy v roce 2003 poprvé na Battle of the year, tak jsem si říkal, že by bylo jednou fajn tam stát a hrát pro ty b-boye. Je jasné, že nejzajímavější jsou pro mě dema skupin a potom finálové battly. A co se týká stylů, pořád mě baví break, hype, pop, lock, to jsou tance, na kterých jsem vyrostl. Z těch novějších určitě house a jisté kouzlo má pro mě dancehall, já tomu říkám odzbrojující smršť ženských zbraní.

Stíháš při hraní sledovat i výkony na parketě? Máš v ČR nějakou oblíbenou crew nebo tanečníka?
No jak kdy, záleží, jak jsou nastavená pravidla, kolik lidí tancuje apod. Ale snažím se aspoň očkem sledovat, co se děje na parketě. Máme u nás spoustu talentů a snad jim to tancování vydrží, aby se prosadili i venku a jednou třeba jeli tour nebo natočili klip s nějakou světovou star. Kamenem úrazu je, že české televize a čeští hudební umělci jsou pro nějaký taneční doprovod skoro nepoužitelní. Já myslím, že ta nejlepší jména jsou u nás známá a je takových dvacet jmen, které eviduji jako horké koně pouličního tancování u nás.

Když hraješ na party, co nejvíc baví lidi a co nejvíc baví tebe? A osobní TOP 5 DJe Lowy?
Být párty dj je taková psychologická hra, tvým úkolem je přečíst si lidi, které máš na parketě, trefit se jim do vkusu, podsunovat jim co se jim líbí a lidi tzv. rozpařit. Pokud se ti tohle povede, můžeš si s těmi lidmi hrát. A to je to, co mě na party djingu baví nejvíce. Ovšem není zaručeno, že se ti to vždycky povede, občas se pěkně zapotím a občas se stane i to, že se mi ty lidi nepodaří rozjet, v tom okamžiku jsem nepříčetný a házím vším okolo. A pokud bychom se bavily o hudbě, kterou nejraději hraji na mejdanech, mám docela široký rozptyl stylů a je to věc vyloženě momentální nálady a hlavně prostředí, ve kterém hraješ. Co se týká lidí, je to opět odlišné místo od místa, klub od klubu. Ale ta odlišnost je fajn v tom, že nejsi uvězněn pouze v jednom stylu hudby. Není v mých silách napsat top 5 nebo 10, kdybychom se bavily o top sto, už by to svědčilo o úzkém výběru toho, co mám velmi rád.

Jaké máš teď nejbližší plány do budoucna?
V tomhle jsem se docela poučil, protože někde něco plácneš, poté ten plán nedotáhneš do konce a vypadáš jako kecal. Ale z těch jistých věcí, co mě čekají, jsem se letos zúčastnil multižánrového mistrovství Československa, prošel jsem eliminačním kolem, tak se mi snad podaří ve finále nějak hezky umístit. V létě bude opět IDA, což je mezinárodní soutěž, ze které mám ty tři národní tituly. Je pravdou, že uspět na mezinárodní soutěži není nic jednoduchého, sejdou se tam nejlepší DJ´s z celého světa, ale snad se to jednou podaří. Mám před sebou ještě 2 měsíce hraní po klubech a festivalech, taky nějaké koncerty s Headdym a na konci září se chystám odjet studovat do Belgie. Všechny mé termíny a informace najdete na www.djlowa.com a jinak se uvidíme na Babylon Rooftop Party 25. července 2009 v Liberci, kde zahraju tanečníků na hip hop all styles a break dance battlu.

Super, díky moc za rozhovor, ať se ti daří a těšíme se v Liberci.

http://www.youtube.com/watch?v=MA3BUqrnR4w
http://www.youtube.com/watch?v=FfUgBjKMDOs
http://www.youtube.com/watch?v=DMey3GkdOpc
http://www.youtube.com/watch?v=ivluZ8HKY6k

Snowboard-online.cz presents: BABYLON ROOFTOP PARTY DANCE BATTLE
25. července 2009, Centrum Babylon Liberec
battly hip hop all styles 2vs2 + break dance 3vs3
info + registrace tanečníků na e-mailu dance@roof-top.cz
http://www.roof-top.cz
Admin | čtenost (dnes / celkem): 1 / 839 | 15.07.2009 Sdílet

Poslední novinky

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20
Login:
Heslo:
Přihlašovat automaticky
 
autor:
druh:
styl:
cw:
bpm:  od do
cena: od do
řadit dle:
 
Nejvíce vložených beats:
  • 1. Faiby (115 beats)
  • 2. eMeReS (6 beats)
  • 3. Sasa (6 beats)
  • 4. Sinuz (6 beats)
  • 5. KennyRough (2 beats)
Nejlepší producenti:
  • 1. Faiby (3.9/823x)